Tecrübeli Analist: Bitcoin’in Hamlesiyle Bu 4 Altcoin Fırlayabilir!

Tecrübeli teknik analist Rakesh Upadhyay Bitcoin’in 69.000 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını söylüyor. Analist, BTC’nin bunu başarması durumunda 4 altcoin için ufkun açık olduğunu belirtiyor. Bitcoin 69.000 doların üzerinde kalabilir ve bir toparlanma başlatabilir mi? Bu 4 altcoin daha yüksek seviyeleri takip edecek mi? Analist, bu sorulara yanıt arıyor.

BTC fiyat analizi: Boğalar düşüşler satın alıyor, bu seviyeler hedefte!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 7 Haziran’da 72.000 dolarlık minör dirençten keskin bir düşüş yaşadı. Böylece, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olmaya devam ettiğinin sinyalini verdi. Geri çekilme 20 günlük üssel hareketli ortalamada (68.603 dolar) destek buluyor. Bu da boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ettiğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğalar BTC’yi tekrar 73.777 dolarlık genel dirence yönlendirmeye çalışacaktır. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 80.000 dolar ve ardından 88.000 dolara potansiyel bir ralli için kapıları açabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, boğaların pes ettiği sinyalini verecektir. Bunun da fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (65.807dolar) çekmesi olası.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BNB fiyat analizi: Altcoin için formasyon hedefi 775 dolar

Binance Coin (BNB) 6 Haziran’da 722 dolardan bir düzeltme başlattı. Bu da kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonu yaptığını gösteriyor. Aşağı yönde gözlemlenmesi gereken en önemli destek 20 günlük EMA (639 dolar). Altcoin fiyatı 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Bu da boğa trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır. BNB’nin daha sonra formasyon hedefi olan 775 dolara yükselmesi mümkün. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmeye devam etmesi ve 635 dolarlık kırılma seviyesinin altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır.

BNB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

TON fiyat analizi: Altcoin muhtemelen 10 dolara yol alacak!

Boğaların Toncoin’i (TON) 7,67 dolarlık genel direncin üzerinde tutmakta başarısız oluyor. Bu da kısa vadeli traderları kar rezervasyonu yapmaya teşvik ediyor. Olumlu bir işaret, geri çekilmenin 20 günlük EMA’da (6,80 dolar) destek bulması. Altcoin fiyatı mevcut seviyeden yukarı dönerse, boğalar yine 7,67 dolarlık bariyeri aşmaya çalışacaktır. Eğer bunu başarırlarsa, TON muhtemelen 10 dolar psikolojik seviyesine doğru hızlanacaktır. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten aşağı dönerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, boğaların çıkışa koştuğunu gösterecektir. Bunun da TON’u 6 dolara kadar düşürmesi olası.

TON/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

FIL fiyat analizi: Boğalar bir taban oluşturmaya çalışıyor!

Bu arada, Filecoin (FIL) birkaç gündür 5 dolar ile 6,77 dolar arasında konsolide oluyor. Bu da boğaların bir taban oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Boğalar 7 Haziran’da fiyatı genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Alıcılar lehine olumlu bir işaret, hareketli ortalamadaki geri çekilmeyi durdurmuş olmaları. Eğer altcoin fiyatı mevcut seviyeden yukarı döner ve 6,77 doların üzerine çıkarsa, bu yeni bir yukarı hareketin başladığını gösterecektir. FIL’in 8,54 dolara ve ardından 9,35 dolara yükselmesi mümkün.

FIL/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

INJ fiyat analizi: Altcoin için formasyon hedefi 41,74 dolar

Injective (INJ), 29,93 doların üzerinde bir kırılma ve kapanışla tamamlanacak bir yükselen üçgen formasyonu oluşturdu. Böylece token 20 günlük EMA’ya (26,15 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı. Ayrıca, RSI pozitif bölgeye sıçradı. Bunlar da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Eğer alıcılar 29,93 dolardaki bariyeri aşarsa, INJ muhtemelen ivme kazanacak ve 36,50 dolara, nihayetinde de 41,74 dolarlık formasyon hedefine yükselecektir. Bu iyimser görüş, fiyatın aşağı dönmesi ve destek çizgisinin altına inmesi halinde yakın vadede olumsuz etkilenecektir. INJ’nin daha sonra 18 dolara kadar düşmesi olası.

INJ/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir