Tarihi 90 dakika için dudak uçuklatan rakamlar!

Son olarak Karagümrük’ü deplasmanda son dakika golüyle 3-2 yenen Galatasaray, bitime 2 hafta kala Rams Park’ta Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Pazar günü oynanacak mücadelede 1 puan alınması halinde resmen şampiyonluğunu ilan edecek olan SarıKırmızılılar’da maça günler kala bilet sorunu yaşanıyor. Henüz satışa çıkmayan biletler günler öncesinden karaborsadan pazarlanıyor. Stadyumun kapasitesinin yetersiz kalması ve kombine sayısının fazla olması nedeniyle bilet bulmak çok zor. Yönetime de bilet için aşırı bir talep bulunuyor. Karaborsada kale arkasından satılan en ucuz biletin 25 bin TL olması da dikkat çekiyor.

DEVİR İŞLEMİ KULÜBE YAPILIYOR

Sarı-Kırmızılı sporseverler, şampiyonluk maçı olarak gördükleri müsabaka için biletlerin satışa çıkarılmasını sabırsızlıkla bekliyor. Fakat büyük ilgi çeken karşılaşma için satışa çıkartılacak olan bilet sayısı çok az. Kombineli taraftarlar yoğunlukta ve sponsorlara verilecek olan biletlerle birlikte satışa çıkartılacak olan biletlerin sayısının düşük olması bekleniyor. Derbi karşılaşmalarında da biletler sadece kulübe devrediliyor. Karaborsada bilet satışının önlenmesi için taraftarların direkt olarak bir başkasına bilet devretmesi yasak.

ŞİRİN HAKKINDAN FERAGAT ETTİ

Galatasaray’ın taraftar grubu lideri Sebahattin Şirin de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendisine bilet için binden fazla talep geldiğini belirterek bilet ihtimalinin olmadığını duyurdu. Fenerbahçe mücadelesinde tribünde yer almayacağını vurgulayan Şirin, şu ifadeleri kullandı: “Her Galatasaraylının bu maç stadda olma isteğini anlayışla karşılıyorum fakat bu maç için bana ulaşıp bilet talebini dile getiren kişi sayısı binleri aşmış durumda, maalesef hem kombineli taraftar fazlalığı hem de stad kapasitesinden dolayı bilet ihtimali yok. Bu koşullarda ben de Fenerbahçe maçında tribünde yer almayacağımı belirtirim.”

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir